Football image
WESTERN BUCKEYE LEAGUE            W  L W  L
Shawnee 30  40
Van Wert3040
Bath2131
Ottawa-Glandorf2122
Wapakoneta2122
Elida1222
St. Marys Memorial 1222
Celina1213
Defiance 0313
Kenton0304

WEEK 5 GAMES
Sept. 17
Bath at Ottawa-Glandorf, 7 p.m.
Elida at Celina, 7 p.m.
Defiance at Kenton, 7 p.m.
Wapakoneta at Shawnee, 7 p.m.
Van Wert at St. Marys Memorial, 7 p.m.

WEEK 4 RESULTS
Sept. 10
Bath 27, Elida 7
Celina 21, Kenton 20
Ottawa-Glandorf 35, St. Marys Memorial 16
Shawnee 10, Defiance
Van Wert 55, Wapakoneta 45

WEEK 3 RESULTS
Sept. 3
Bath 43, Kenton 13
Ottawa-Glandorf 28, Elida 7
Shawnee 27, Celina 0
Van Wert 55, Defiance 18
Wapakoneta 10, St. Marys Memorial 7

WEEK 2 RESULTS
Aug. 27
Elida 34, Kenton 0
Shawnee 14, Bath 7
St. Marys Memorial 56, Defiance 0
Van Wert 45, Celina 7
Wapakoneta 28, Ottawa-Glandorf 13

WEEK 1 RESULTS
Aug. 20
Bath 14, Bowling Green 0
Coldwater 44, Kenton 14
Eastwood 42, Ottawa-Glandorf 19
Elida 7, Spencerville 0
Marion Local 31, Wapakoneta 6
St. Marys Memorial 10, London 7
Van Wert 47, Bryan 28
Versailles 42, Celina 0
Aug. 19
Defiance 7, Napoleon 0
Shawnee 20, Lima Central Catholic 13

MIDWEST ATHLETIC CONFERENCE  W  L W  L
Coldwater 20 40
Marion Local2040
Anna2031
New Bremen1131
Versailles1131
St. Henry1122
Delphos St. John's1113
Fort Recovery0222
Minster0213
Parkway0204

WEEK 5 GAMES
Sept. 17
Anna at New Bremen, 7 p.m.
Delphos St. John's at Coldwater, 7 p.m.
Minster at Marion Local, 7 p.m.
St. Henry at Parkway, 7 p.m.
Versailles at Fort Recovery, 7 p.m.

WEEK 4 RESULTS
Sept. 11
Delphos St. John's 27, Minster 0
Sept. 10
Anna 28, Fort Recovery 0
Coldwater 28, New Bremen 14
Marion Local 20, St. Henry 7
Versailles 49, Parkway 14

WEEK 3 RESULTS
Sept. 3
Anna 48, Parkway 17
Coldwater 42, Fort Recovery 6
Marion Local 19, Versailles 17
New Bremen 42, Delphos St. John's 14
St. Henry 40, Minster 28

WEEK 2 RESULTS
Aug. 28

Minster 27, Galena Columbus 6
Fort Frye 16, St. Henry 12
Lima Central Catholic 44, Delphos St. John’s 13
Aug. 27
Brookville 28, Anna 22
Coldwater 14, Cincinnati Oak Hill 6
Fort Recovery 28, Urbana 9
Marion Local 10, McComb 0
New Bremen 58, Lehman Catholic 0
Spencerville 35, Parkway 20
Versailles 48, Fort Loramie 7

WEEK 1 RESULTS
Aug. 21
Delphos Jefferson 28, Delphos St. John’s 14
Aug. 20
Anna 24, Indian Lake 21
Coldwater 44, Kenton 14
Crestview 35, Parkway 13
Fort Recovery 39, Wayne Trace 21
Fort Loramie 40, Minster 7
Marion Local 31, Wapakoneta 6
New Bremen 28, Marion, Ind., 14
St. Henry 42, Covington 0
Versailles 42, Celina 0

NORTHWEST CENTRAL CONFERENCE  W  L W  L
Hardin Northern10 31
Upper Scioto Valley1031
Marion Elgin1013
Ridgemont0012
Crestline0003
Waynesfield-Goshen0131
Ridgedale0122
Lima Perry 0113

WEEK 5 GAMES
Sept. 17

Hardin Northern at Lima Perry, 7 p.m.
Ridgedale at Ridgemont, 7 p.m.
Upper Scioto Valley at Crestline, 7 p.m.
Waynesfield-Goshen at Marion Elgin, 7 p.m.

WEEK 4 RESULTS
Sept. 10

Hardin Northern 45, Ridgedale 12
Marion Elgin 68, Lima Perry 62
Strasburg-Franklin 46, Crestline 0
Upper Scioto Valley 26, Waynesfield-Goshen 7

WEEK 3 RESULTS
Sept. 4

Ridgedale 27, Franklin Furnace Green 8
Sept. 3
Ada 42, Hardin Northern 30
Buckeye Central 20, Ridgemont 14
Delphos Jefferson 35, Lima Perry 30
Mount Gilead 45, Marion Elgin 42
Upper Scioto Valley 38, Madison 6
Waynesfield-Goshen 27, Lehman Catholic 22
Plymouth at Crestline, cancelled

WEEK 2 RESULTS
Aug. 27
Allen East 61, Lima Perry 20
Cardington-Lincoln 20, Marion Elgin 16
Hardin Northern 49, Riverdale 36
North Baltimore 54, Crestline 0
Ridgedale 38, Vanlue 22
Southeastern 30, Ridgemont 6
Upper Scioto Valley 56, Cory-Rawson 7
Waynesfield-Goshen 41, Arcadia 0

WEEK 1 RESULTS
Aug. 20
Allen East 41, Upper Scioto Valley 6
Buckeye Central 45, Crestline 12
Galion 15, Marion Elgin 12
Hardin Northern 29, Arcadia 21
Lima Perry 27, Lehman Catholic 13
Mount Gilead 49, Ridgedale 14
Ridgemont 56, Vanlue 16
Waynesfield-Goshen 42, Ada 12

Recommended for you